Znojmo získalo třetí místo v soutěži „MY TŘÍDÍME NEJLÉPE“

ZNOJMO – Autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, a.s. a Jihomoravský kraj už tradičně vyhlásilo soutěž My třídíme nejlépe. Soutěž potvrdila, že občané města Znojma třídí odpad velmi úspěšně. Znojmo se umístilo na 3. příčce mezi městy s více než 10 000 obyvateli. 

Na slavnostním vyhlášení, které se uskutečnilo ve čtvrtek 2. prosince v přednáškové budově vily Stiassni v Brně, převzali zástupci nejlepších měst a obcí kraje ocenění za třídění odpadů v roce 2021. Ceny se rozdávaly v celkem 4 kategoriích podle velikosti obce. Kategorii nad 10 000 obyvatel ovládl Kyjov, stříbro patří Boskovicím a na třetím místě se umístilo Znojmo.

Za město Znojmo převzal ocenění starosta Jakub Malačka. „Děkuji všem Znojmákům, že jim není lhostejné naše okolí a životní prostředí. Toto ocenění patří všem, co nejen zodpovědně třídí, ale také se snaží vzniku odpadu předcházet. Třiďme dál, má to smysl,“ vyjádřil poděkování starosta města Znojma Jakub Malačka.

Do soutěže se zapojilo 670 obcí a měst Jihomoravského kraje. Hodnotila se vykazovaná data v systému EKO-KOM, především množství vytříděných odpadů na jednoho obyvatele a počet tříděných komodit na území jednotlivých obcí a měst. Výsledky byly hodnoceny za období od 4. čtvrtletí 2020 do konce 3. čtvrtletí letošního roku. Hodnocena byla, mimo jiné, i hustota sběrné sítě a sběr nápojových kartonů či kovových odpadů.

Na výsledky i v ostatních kategoriích se můžete podívat v tiskové zprávě zde.

zdroj: Soňa Bystřická, Město Znojmo

© Televize Spolu, All Rights Reserved