Další velkokapacitní očkovací centrum vyrostlo v Blansku

BLANSKO – Jihomoravský kraj spolu s městem Blansko a Blanenskou nemocnicí otevřel centrum i na sever od Brna. Očkovací centrum Blansko zvládne odbavit až tisícovku zájemců o očkování denně.

Hejtman Jan Grolich dnes (6. 4. 2021) očkovací centrum navštívil za doprovodu starosty Blanska a radního kraje Jiřího Crhy a radního Jiřího Kasaly.

Ukázalo se dobrým rozhodnutím vybudovat všechna očkovací centra ve větších, vzdušnějších prostorách, ať už to byly kulturní domy nebo sportovní centra jako tady v Blansku, protože je to krásně přehledné pro lidi, nemačkají se tady a navíc jsme tu schopní navýšit kapacitu prakticky na jakékoliv množství očkovaných, pokud by to bylo potřeba,“ připomněl výhody očkovacích center Jan Grolich.

S očkovacím centrem v Blansku se počítalo od začátku dubna. Stejně jako například ve Vyškově byli schopní zdravotníci očkovat doposud v prostorách nemocnice. S tím, jak se zvyšují počty dodávaných vakcín, se ale velkokapacitní centrum stává čím dál potřebnější.

Rádi jsme poskytli sportovní halu, je to největší prostor, který město dokáže nabídnout. A zároveň symbolický paradox – místo, kde platilo heslo sportem ku zdraví, se teď stává místem, kde se očkováním opravdu zachraňují životy,“ dodal starosta Blanska a radní JMK Jiří Crha.

V provozu jsou velkokapacitní centra taky v Kyjově, Hodoníně, Břeclavi, Znojmě a Hustopečích. I ve Vyškově mají zázemí připravené na sportovišti místní základní školy, kam jsou schopní se zdravotníci i s vakcínami velmi rychle přesunout.

zdroj: Jihomoravský kraj

© Televize Spolu, All Rights Reserved