Znojmo bude mít od ledna nový web

Nový moderní vizuál i větší přehlednost. Web znojemské radnice www.znojmocity.cz bude mít od úterý 5. ledna zcela nový vzhled. „Na novém webu pracujeme více než rok. Anonymně jsme monitorovali, co lidé nejčastěji na stránkách hledají, abychom tomu uzpůsobili nový vzhled stránek. Věřím, že jakmile si na nový web lidé zvyknou, budou se na něm orientovat daleko lépe, což bylo naším cílem,“ říká místostarosta Jakub Malačka, který má v gesci IT na úřadě.

„Vše nové, jakákoliv změna, s sebou nese i různé emoce, nejinak tomu bude i s novým webem. Nicméně náš starý web už opravdu potřeboval změnu a dali jsme si na ni záležet. Teď je web určitě přehlednější a jednodušší,“ dodává Malačka. Web je také plně responzivní, lze jej pohodlně prohlížet na mobilních telefonech.

Oproti současnému webu se odstranily kategorie Město a samospráva a Městský úřad a také už není základní rozdělení dle odborů a jejich působnosti, není tedy nutné znát, co který odbor vykonává za činnost.

Web je nyní rozdělen dlaždicově tematicky na kategorie jako Hospodaření a finance, Evidence obyvatel a matrika, Doprava a uzavírky, Školství nebo Poplatky. Zapracovalo se také na vyhledávání na webu a na jazykovém překladu. „Zajímavostí je, že jsme například na web doplnili aktuální i historické informace o městských částech Znojma,“ doplňuje Malačka.

Pod hlavními dlaždicemi se nachází sekce Tiskových zpráv, Novinek, Úřední desky a Znojemských LISTŮ. Následují Praktické odkazy s odkazy na projekty radnice a informacemi, které občané aktuálně nejčastěji hledají. Tato sekce se tedy bude částečně dynamicky měnit v čase.

Nový webu byl spolufinancován z fondu EU, konkrétně z Operačního programu Zaměstnanost v rámci projektu Zavedení systému společenské odpovědnosti MěÚ Znojmo. Spuštěn bude z pondělí 4. ledna na úterý 5. ledna 2021.

© Televize Spolu, All Rights Reserved