Letní kino Brno-střed bude opět promítat sedm dní v týdnu

| ,

BRNO, 3. července 2023 –  Letos letní kino na nádvoří radnice zahájí promítání od 9. července a milovníci filmu jej mohou navštívit každý prázdninový večer až do 1. září. V červenci se promítá od 21.30 hodin a v srpnu, kdy se stmívá dříve, už ve 21.00 hodin.

Letní kino zahájí provoz v neděli 9. července filmovým zpracováním muzikálu Balada pro banditu, ve kterém září herci Divadla Husa na provázku v čele s Miroslavem Donutilem, Ivou Bittovou a Boleslavem Polívkou. Na toto představení je už tradičně vstup zdarma.

Dramaturgii letního kina má na starosti spolek Noční motýl a i v letošním roce jsou součástí programu letního kina stálé dramaturgické cykly.

„Každé pondělí je připraven výběr těch nejzajímavějších českých i zahraničních dokumentárních filmů, jako například film Kuciak: Vražda novináře nebo ukrajinsko-lotyšsko- český dokument Východní fronta či dokument Šťastně až na věky o současných podobách lásky a intimity. Stálicí v programu jsou německojazyčné filmy, které promítáme v rámci cyklu Das Sommerkino a na něž se diváci mohou těšit vždy ve čtvrtek. Setkají se se zajímavým výběrem německých, rakouských a švýcarských filmových novinek, které zahrnují široké spektrum žánrů od komedie, přes vztahová dramata až ke sci-fi,“ za spolek Noční motýl upřesnila Monika Šimková.

Stálé divácké oblibě se těší skandinávské filmy a dramaturgie letního kina tomuto zájmu o severskou kinematografii vychází vstříc. Vždy v úterý se tak diváci na nádvoří radnice Brno-střed setkají se skandinávským filmem. Na programu jsou novinky jako je norsko-švédské komediální drama Je mi ze sebe špatně, nebo islandsko-dánské drama Krásné bytosti, stejně jako klasika od dánského režiséra Larse von Triera z roku 1996 Prolomit vlny.

Novinkou je spolupráce s projektem Meeting Brno, díky níž se na plátno letního kina dostanou hrané i dokumentární filmy věnující se závažným společenským a sociálním tématům, jako je dokument slovenské režisérky Zuzany Piussi Očista, který sleduje snahu o očistu a reformu slovenské justice nebo dokument More Miko režiséra Robina Kvapila, který mapuje snahu českého řidiče kamionu Jaroslava Mika o záchranu dětí z řeckých uprchlických táborů.

Milovníci skateboardingu se mohou těšit na letošní novinku, kterou je přehlídka dokumentů se skate tematikou Film In Brunn v pátek 25. srpna. Akce je součástí prvního ročníku skateboardového festivalu.

„Novinkou je také spolupráce s Divadelní fakultou JAMU. Ve středu 30. srpna se bude konat JAMU Movie Night na níž se představí filmové a audiovizuální práce studentů Divadelní fakulty JAMU. Na programu budou dokumenty i hrané a experimentální filmy,“ doplnila Monika Šimková.

„Letní kino na nádvoří naší radnice mám moc rád, Noční motýl nám vždy připraví netradiční a velmi zajímavou nabídku filmů. Rád bych také všechny pozval na poslední promítání letního kina 1. září, které bude tradičně zdarma a pro děti i dospělé je připraven animovaný rodinný film Titina, psí polárnice. Předcházet mu už od 14.00 hodin bude Otevřená radnice, takže pokud budete mít chuť, přijďte se za námi podívat, chystáme bohatý program a já se s vámi rád potkám,“ doplnil starosta městské části Brno-střed Ing. arch. Vojtěch Mencl.

Vstupné zůstává i pro letošek stejné, tedy 100 korun, na filmy z cyklu Das Sommerkino, který se koná s podporou Goethe Institutu, pouze 50 korun.

K dispozici jsou cenově zvýhodněné přenosné permanentky na 6 či 10 vstupů. Přijímáme platby v hotovosti, případně jsme na místě schopni akceptovat i on-line platbu z vašeho mobilního bankovnictví prostřednictvím vygenerovaného QR kódu.

Prodej vstupenek je vždy v den projekce na pokladně kina půl hodiny před začátkem promítání.

Včas příchozí diváci mají k dispozici omezený počet lehátek, ostatní pak sklápěcí židle. Promítá se za každého počasí, v případě deště je část hlediště zastřešena. V areálu je v provozu stánek s občerstvením, nemáme samozřejmě problém s tím, když si případně přinesete občerstvení s sebou. Na nádvoří kina platí zákaz kouření. Vychovaní psi nejsou na obtíž.

Google kalendář s programem letního kina si můžete do svých mobilních zařízení nasdílet na adrese https://goo.gl/MH07iC a mít ho tak stále po ruce. V areálu kina jsou koše na separovaný odpad, budeme vám vděční, když je vyzkoušíte a oblíbíte si je.

Program filmových projekcí na Letním kině Brno-střed pořádá Noční motýl, z. s. ve spolupráci s Kávéeskou, p. o. a městskou částí Brno-střed.

zdroj: MČ BRNO-STŘED

© Televize Spolu, All Rights Reserved