Vyškov ve F:NL porazil rezervu Sparty a po podzimu je druhý

DRNOVICE – Poslední duel druholigového podzimu zavedl do Drnovic rezervu pražské Sparty. Vyškov dokázal od prvních minut jasně kráčet za vítězstvím a díky brankám Vintra, Lacíka a Kanakimany si doma ponechává tři body a přezimuje tak nejhůře na třetí příčce F:NL. Pro Spartu se také jedná o první porážku na stadionu v Drnovicích po více než patnácti letech.

Vyškov vlétl do utkání opravdu stylově. Už po pěti minutách se utrhl obraně Sparty Ondra Vintr a tváří v tvář Tůmovi nezaváhal a poslal míč do sítě – 1:0. Do další tutovky se dostal Benny Kanakimana, ale jeho zakončení postrádalo přesnost a míč skončil nad brankou Sparty. Na druhé straně hosté sice dvakrát zahrozili, ale gólman Kinský si poradil. První půli tak ovládl Vyškov 1:0.

Hned z kraje druhé půle se Vyškov dostal do dvoubrankového vedení, když se prosadil střídající Barnabáš Lacík. Vyškov měl i další šance, ale míč se jim za Tůmu dostat nedařilo. Respektive se prosadil Kanakimana, ale jeho gól nebyl uznán pro ofsajd. Na druhé straně se dostal k zakončení Horák a sedm minut před koncem snížil na 2:1. Vyškovští se rázem začali strachovat o výhru, ale v nastavení se prosadil Benny Kanakimana a pojistil výhru. Vyškov tak zakončuje rok vítězstvím a navíc přinesl Spartě první porážku v Drnovicích od roku 2005.

MFK Vyškov – AC Sparta Praha „B“ 3:1 (1:0)

Branky: 5. Vintr, 51. Lacík, 90. Kanakimana – 83. D. Horák.
Žluté karty: 55. Fofana (VKV), 82. Alégué Elandi (VKV) – 28. Váňa (SPB), 66. Ševinský (SPB).
Diváků: 1024.
Rozhodčí: Kotala – Kotík, Žurovec.

MFK Vyškov: Kinský – Němeček, Matys, Srubek, Ilko – Lahodný, Štěpánek (C) (75. Jambor) – Kanakimana (90+1. Klesa), Fofana (63. Moučka), Alégué Elandi – Vintr (46. Lacík).

AC Sparta Praha „B“: Tůma – Váňa, Kukučka, Ševinský, Večerka – D. Horák, Goljan (63. O. Novotný), Ambler, Vácha (C) (81. Gedeon), Pudhorocký – Schánělec. Náhradníci: Nalezinek – Hodouš, R. Horák, Jonáš.

zdroj: MFK Vyškov