Sbírka potravin ve Znojmě: Lidé darovali více než 5 tun

ZNOJMO – V sobotu 12. listopadu 2022 se ve znojemských obchodech uskutečnila Sbírka potravin. Vybrané potraviny pomohou maminkám a tatínkům samoživitelům, rodinám v sociální nouzi a lidem bez domova na Znojemsku.

Sbírku ve Znojmě realizovala Oblastní charita Znojmo ve spolupráci s Potravinovou bankou pro Brno a Jihomoravský kraj, z. s.

„Děkujeme všem, kteří jste se zapojili do podzimní Sbírky potravin,“ říká ředitel Charity Znojmo Evžen Adámek a dále dodává: „Děkujeme také všem zaměstnancům, kteří se do sbírky zapojili, koordinátorovi Michalovi Martinkovi a hlavně všem dobrovolníkům, kteří byli velkou oporou. Bez vás bychom akci těžce zvládali. Děkujeme moc za podporu, které si velmi vážíme.“

V Albertu na Vídeňské ulici se celkem vybralo 1896 kg, v Albertu na Brněnské ulici 1034 kg a v Penny na Přímětické ulici 773,5 kg potravin a drogerie.

Ve statické sbírce se v Bille na ulici Dobšická vybralo celkem 13 kg, v DM na ulici Dobšická 54,10 kg, v Kauflandu na ulici Dukelských bojovníků 530 kg a na Jarošově ulici 895 kg potravin a drogerie. Dohromady se podařilo vybrat 5195,6 kilogramů potravin. Je to přes 2000 kilogramů více než v předchozím roce 2021. 

zdroj: Město Znojmo

© Televize Spolu, All Rights Reserved