Lepší a pohodlnější čekání na spoj MHD v Jihlavě

Nový přístřešek se v současné době instaluje na zastávce u Malého Beranova. Další přístřešky se plánují například u City parku nebo v Herolticích.

Původní nevzhledný plechový přístřešek na zastávce u Malého Beranova nahradil nový za více než sto tisíc. Zastávka byla zrekonstruována loni při stavbě jihovýchodního obchvatu a slouží především obyvatelům Henčova, Malého Beranova či ulice Hůlová. Další přístřešky se chystají v centru města či v Herolticích. 

Nové přístřešky v hodnotě přibližně půl milionu se plánují například u City parku, a to v obou směrech zastávky Na Brněnském mostě, kde se uvažuje nad jejich zelenou variantou s vegetací na střeše. Dále by měla být postavena typově podobná zastávka jako u Malého Beranova také na zastávce Okrajová, a to ve směru do města. Další přístřešek se objeví na zastávce v Herolticích, jejíž rekonstrukce se chystá. V tomto případě však záleží na tom, jestli bude město úspěšné v žádosti o dotaci z programu Kraje Vysočina. Nový zastávkový přístřešek bude také na zastávce Červený Kříž ve směru do města, který vznikne v rámci šedesátimilionového projektu „Zvýšení bezpečnosti v Jihlavě“.

zdroj a foto: Město Jihlava

© Televize Spolu, All Rights Reserved