Tvoříme Znojmo: Přijďte podpořit navrhovatele participativního rozpočtování

ZNOJMO – Čtvrtý ročník participativního rozpočtování, projektu Tvoříme Znojmo, vstupuje do své další fáze – k veřejným prezentacím navrhovatelů a k hlasování! Které nápady budou bojovat o přízeň v hlasování, veřejnost zjistí již ve čtvrtek 2. září 2021 v 16:00 hodin v Dolním sále Znojemské Besedy.

„Návrhy znojemských občanů, jak zlepšit své okolí v rámci participativního rozpočtování, byly posouzeny příslušnými odbory a k veřejné prezentaci jich postoupilo celkem 12. Opět se nám sešly zajímavé nápady, tak přijďte podpořit své favority,“ zve starosta Znojma Jakub Malačka.

Přímo na prezentaci proběhne i první kolo hlasování. Každý z přítomných bude mít možnost udělit 5 kladných a 2 záporné hlasy, přičemž každý hlas bude mít dvojnásobnou hodnotu (tedy celkem 10 kladných a 4 záporné hlasy). „Bude se jednat o jedinou možnost fyzického hlasování, navíc s dvojnásobnou hodnotou. Chceme ocenit to, že si přítomní našli čas a přišli osobně podpořit letošní navrhovatele,“ dodává starosta.

Druhé kolo hlasování bude probíhat od 6. září do 30. září, a to online formou za pomoci systému Mobilního Rozhlasu Znojmo a Portálu občana Znojmo. Přímé odkazy na hlasování budou zveřejněny ihned po spuštění hlasování na webu www.tvorimeznojmo.cz.

Výsledky obou kol hlasování budou sečteny a na jejich základě bude stanoveno, které projekty budou v příštím roce realizovány. Celkem ze svého rozpočtu město vyčlenilo 2 miliony korun na návrhy umístěné přímo ve Znojmě a 2 miliony na návrhy v jeho městských částech.

Do veřejné prezentace Tvoříme Znojmo 2022 postupují
(seřazeno abecedně):

Celková úprava plochy u hřbitova Hradiště
Dětské a sportovní hřiště Písečná
Obnova a doplnění herních prvků Načeratice
Oprava zázemí fotbalového klubu Konice
Popické duby
Přírodní plovárna na Dyji
Pumptrack
Rekonstrukce kabin TJ Sokol Přímětice
Revitalizace prostranství v blízkosti kostela a na hřbitově v Mramoticích
Rozhýbejme Horní park
Venkovní hřiště na cvičení pro děti i dospělé Popice
Zpřístupnění a revitalizace horního toku Lesky

PODMÍNKY PRO VSTUP NA KULTURNÍ A SPOLEČENSKÉ AKCE
Upozorňujeme, že pro vstup na akci je nutné prokázat vlastní bezinfekčnost a doložit jednu z následujících podmínek:  negativní RT-PCR test starý nejvýše 7 dní; negativní POC antigenní test starý nejvýše 72 hodin; potvrzení o prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání akce; aplikaci očkování proti covidu-19, jestliže od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín) uplynulo nejméně 14 dní; antigenní samotest na stanovení přítomnosti viru covid-19 s negativním výsledkem, provedený na místě před vstupem na akci. Všichni přítomní musí mít po celou dobu nasazený respirátor bez výdechového ventilu min. třídy FFP2 (KN95 / N95).

zdroj: Petra Maršounová, Městský úřad Znojmo, Oddělení vnějších vztahů

© Televize Spolu, All Rights Reserved