Velký návrat do KP Brno

BRNO – Více než po deseti letech se do královopolského dresu opět obleče bývalá klubová opora Michaela Stejskalová-Zrůstová.

Čtyřiatřicetiletá olympionička a několikanásobná reprezentantka se do Králova Pole přesouvá z lucemburského Basketu Esch.

Před tím si 186 cm vysoká basketbalistka, nejčastěji hrající na pozici 3/4, prošla euroligovým USK Praha, Imosem Brno, španělskými týmy Gran Canaria a Estudientes Madrid, polským Enea Poznaň, francouzským Nantes Rezé a italským Pellacanestro Torino…

Michaela začínala s basketbalem v rodném Táboře pod dohledem přísného otce a trenéra v jedné osobě, ale už ve 14 letech se přesunula do Brna a přes tehdejší žabovřeský Imos zakotvila na několik vydařených sezon v tehdejším VALOSUNu KP. Zde také ve 23 letech poprvé nahlédla do tehdy velice nabité seniorské reprezentace a odrazila se k povedené kariéře prozatím doprovázené čtyřmi mistrovskými tituly v ŽBL, účastí na OH 2012 v Londýně (7. místo) a starty na závěrečných evropských i světových šampionátech (např. 4. místo na ME 2011).

Po šesti sezonách v řadě strávených v zahraničí se z Viničných Šumic (kde momentálně žije se svým manželem, bývalým masérem VALOSUNU KP Brno) bude k velké radosti početného místního fanklubu dopravovat pouze do pár kilometrů vzdálené moravské metropole.

„O návratu do KP se už s Míšou bavíme nejméně poslední 3 roky, zvláště když jsme „víkendoví“ sousedé…, ale až v tom letošním si všechno sedlo a konečně to vyšlo. Jsem rád, že po boku Kateřiny Zohnové získáváme další úspěšnou českou hráčku, která by měla svoje zkušenosti předávat našemu mladému kolektivu,“ doplnil k příchodu sympatické Michaely Stejskalové generální manažer KP Brno Richard Foltýn.

ZDROJ: Richard Foltýn, generální manažer KP Brno

Richard Foltýn a Michaela Stejskalová-Zrůstová.
© Televize Spolu, All Rights Reserved