Šalina v barvách sanitky začala vozit cestující po Brně

BRNO – Letos slaví jihomoravská záchranka 15 let od chvíle, kdy se sloučila v krajskou organizaci. Tramvaj „převlečená“ za sanitku je jedním z několika způsobů, jak chce výročí oslavit. A především: žlutý vůz je symbolickým poděkováním našim zaměstnancům za jejich náročnou práci, která se v „době covidové“ stala ještě náročnější.

„Děkuji velmi za podporu našemu zřizovateli, tedy Jihomoravskému kraji, dále městu Brnu, Zdravotní pojišťovně Ministerstva vnitra ČR a také Dopravnímu podniku města Brna. Ti všichni nám významnou měrou pomohli náš plán zrealizovat. A doplním ještě, ZÁCHRANÁŘSKÁ ŠALINA je poděkováním nejen našim zaměstnancům, ale všem zdravotníkům za jejich náročnou práci v době covidu. Je to vyjádření úcty a sounáležitosti,“ říká Hana Albrechtová, ředitelka jihomoravské záchranky.

Věříme, že ZÁCHRANÁŘSKÁ ŠALINA bude zároveň přínosem pro širokou veřejnost. A to v tom smyslu, že se lidé více dozvědí o práci záchranářů, ale také například o poskytování první pomoci v situaci, kdy oni sami mohou být hlavními aktéry. „V tramvaji totiž budou umístěné plakátky, kde bude prostřednictvím obrázků srozumitelně vysvětleno poskytnutí první pomoci, například při zástavě oběhu. Dále pak budou ve voze letáčky s informacemi, jak správně vytvořit záchrannou uličku nebo jak používat aplikaci Záchranka. Zájemci si budou moci přečíst také zajímavá čísla v souvislosti s činností naší organizace. Třeba kolik jsme v loňském roce ošetřili pacientů nebo kolikrát vzlétnul záchranářský vrtulník,“ doplňuje Hana Albrechtová.

Doufáme, že ZÁCHRANÁŘSKÁ ŠALINA tedy nebude „jen“ poděkováním, ale také obohacením jak pro Brňany, tak i pro ty, kteří do jihomoravské metropole dojíždějí za prací, či pro studenty a turisty. Všichni se budou moci svézt. Žlutá tramvaj bude jeden rok vozit po Brně cestující v rámci hromadné dopravy, jezdit bude po různých trasách, nejčastěji na lince číslo 1.

Doplníme ještě, že přednemocniční neodkladnou péči poskytujeme v rámci celého regionu, jedná se o území o rozloze 7.195 km2 s 1,2 milionu obyvatel. Kraj pokrýváme 23 výjezdovými základnami, včetně letecké záchranné služby. V roce 2020 jsme ošetřili téměř 97 000 pacientů.

ZDROJ: Michaela Bothová, tisková mluvčí, Zdravotnická záchranná služba JmK p.o.

© Televize Spolu, All Rights Reserved