V babyboxu Nemocnice Milosrdných bratří byla uložena novorozená holčička

BRNO – Dnes v 11.55 byla do babyboxu Nemocnice Milosrdných bratří umístěna zdravá holčička přibližně tři hodiny stará. Jedná se tak již o dvacáté první dítě, umístěné do speciální schránky NMB, v tomto roce první. Holčička váží 2770 g a měří 48 centimetrů.

Holčička dostala jméno Gabriela po zdravotní sestřičce, která ji vyndala z babyboxu. Byla oblečená do bílého trička a hnědých tepláčků, zabalená do bleděmodré deky. V současné době leží na novorozeneckém oddělení NMB a dle slov primáře MUDr. Dana Wechslera je zdravá a má se čile k světu.

“Je to taková malá krásná panenka, je mi jí úplně líto. Určitě se najde někdo, kdo ji zahrne velkou láskou a bude mít krásný, spokojený život. “ řekla sestra Gabriela, která holčičku z babyboxu vyzvedla.

V budově Nemocnice Milosrdných bratří je babybox v provozu od roku 2005. Umožňuje ženám v bezvýchodné zoufalé sociální situaci anonymně a beztrestně odložit své dítě a udělat pro něj v danou chvíli to nejlepší, tj. předat jej do bezpečného prostředí a náhradní rodinné péče.  Babybox je trvale klimatizován a je opatřen násobnou signalizací, zabezpečující okamžité zajištění dítěte, kterému se následně dostane veškerá zdravotní a sociální péče.

© Televize Spolu, All Rights Reserved