Břeclav bude dotovat obědy pro lidi v nouzi

BŘECLAV – Město Břeclav bude přispívat na obědy osobám v nouzi. V rámci podpory potřebným bude dotovat teplé obědy těm, kteří předloží rozhodnutí úřadu práce o přiznané dávce (příspěvek na bydlení, příspěvek na dítě nebo mimořádná okamžitá pomoc).

Už od pondělí 31. října se mohou hlásit na odboru sociálních věcí Městského úřadu Břeclav lidé, kteří předloží rozhodnutí úřadu práce o přiznané dávce (příspěvek na bydlení, přídavek na dítě nebo mimořádná okamžitá pomoc). Na základě tohoto rozhodnutí s nimi bude sepsána smlouva o poskytování dotovaných obědů. Cena jednoho obědu je pro klienty 90 Kč, Město Břeclav přispěje dalšími 35 Kč na každý teplý oběd, který se skládá z polévky a hlavního jídla.

Při podpisu smlouvy si klienti vyberou jedno ze čtyř výdejních míst, které jim vyhovuje, dostanou informace o placení obědů a jídelní lístek na příslušné období. Obědy budou vydávání od 14. listopadu do 31. prosince 2022, objednávat si je mohou lidé už od pondělí 31. 10. u pracovnic odboru sociálních věcí Městského úřadu Břeclav. V případě potřeby je možné získat další informace každý všední den na telefonním čísle 730 543 887 (od 8 do 13 hod.).

V programu Pomocná ruka už probíhá akce na pomoc lidem v nouzi kvůli zvyšování cen energií. Na odboru sociálních věcí Městského úřadu Břeclav bylo zřízeno poradenství, kam se lidé obracejí už od 10. října a získají zde telefonicky nebo osobně informace o tom, na jakou pomoc mají nárok, kde a jak o ni požádat.

zdroj: Město Břeclav

© Televize Spolu, All Rights Reserved