Do Hattricku přichází Matěj Kostka

| ,

Důležitou posilu do svých řad přivádí Hattrick Brno. Z Otrokovic přichází Matěj Kostka, se kterým mohou Brňané počítat do obrany i útoku. Klub současně dotáhl přestup Martina Nagye, který už loni v Hattricku hostoval, a opačným směrem míří David Medek s Matějem Hronkem.

Podle trenéra Marka Fialy o přestupu rozhodovalo, že Matěj Kostka má dlouhodobý vztah k Brnu. „V minulosti hrál za Bulldogs Brno a díky tomu, že zde má práci, bylo nasnadě ho oslovit,“ vysvětlil kouč. Jako hlavní Kostkovy přednosti vyzdvihl Fiala přístup a motivaci. „Zároveň přinese nespornou kvalitu a zkušenosti do týmu,“ podotkl. Přestup přiblížil i prezident klubu Dan Koubek. „S Otrokovicemi je vždy dobrá spolupráce a nikdy nebyl problém se domluvit. Myslím si, že máme velmi dobré vztahy,“ sdělil.

Sedmadvacetiletý Kostka přichází z Panthers Otrokovice, v jejichž dresu odehrál 200 superligových utkání. Během ročníků 2012/13 a 2013/14 hostoval v Bulldogs Brno, načež se vrátil zpět do Otrokovic, kde vybojoval historický postup svého týmu do semifinále play-off. V dalších letech se stal ofenzivní bek klíčovou osobností Panthers a nyní bude bohaté zkušenosti předávat v Hattricku.

Kostka je už druhou posilou, kterou Hattrick v těchto dnech představuje. Minulý týden oznámil klub příchod sedmadvacetiletého obránce Tomáše Zacha, který přestoupil do Brna ze Svitav hrajících třetí nejvyšší florbalovou soutěž, Národní ligu.

© Televize Spolu, All Rights Reserved