Panelový dům v Horním parku ve Znojmě čeká demolice

ZNOJMO – Prázdný panelový dům u hradeb v Horním parku město Znojmo odkoupilo před pár lety. Nyní ho čeká demolice. Spolu s ním půjde k zemi i zeď, která odděluje pozemek kolem panelového domu od parku. Na prázdném místě budou následně provedeny terénní práce a bude zde vysazena parková zeleň pro vytvoření další relaxační a odpočinkové zóny.

Průchod Horním parkem bude pro kolemjdoucí z důvodu pohybu těžké techniky částečně omezen. Práce provede firma PB SCOM s.r.o., která již v roce 2019  prováděla demolici budovy bývalého sídla Městské zeleně Znojmo na ulici Pražská. S demoličními pracemi by se mělo začít v druhé polovině srpna a potrvají přibližně 2 měsíce.

Panelový dům sloužil dříve jako bydlení pro úředníky Komerční banky, která je hned v sousedství. Pochází z počátku 80. let a je již několik let nevyužívaný a zchátralý. Dům je ve velmi špatném stavebně technickém stavu, proto se přistupuje k jeho demolici. Žádným vhodným využitím se nehodí do prostoru Horního parku, který bude navíc v budoucnu revitalizován. 

zdroj: Město Znojmo

© Televize Spolu, All Rights Reserved