Fotbalové hřiště ve Znojmě dostane nový povrch

ZNOJMO – Fotbalové hřiště s umělým povrchem na ulici Sokolská čekají v nadcházejících týdnech rozsáhlé úpravy. Vyměněn bude jeho povrch, srovnán terén a obměněn bude i mobiliář. Hřiště také získá certifikaci pro mezinárodní utkání v malé kopané. Předpokládaná výše nákladů je více než 4 miliony korun.

Hřiště s umělým povrchem se nachází vedle Městského stadionu v Horním parku. Instalováno zde bude celkem 2075 mpovrchu umělé trávy 3. generace včetně lajnování na malou kopanou. Vyměněny budou také branky, ochranné sítě a zároveň bude pořízen i nový víceúčelový kartáč pro pravidelnou údržbu sportoviště, kterou zajišťuje Správa nemovitostí města Znojma. Nově budou dodány a instalovány 2 kusy hráčských kabin pro 8 až 9 osob. Předpokládané dokončení prací je naplánováno na září.

Hřiště je využíváno převážně jako tréninkové hřiště pro kopanou, americký fotbal a jako víceúčelové sportoviště na tělesnou výchovu základních a středních škol. Plocha má rozměry 35×60 metrů, povrch je umělá tráva a na hřišti jsou umístěny dvě branky velikosti 7,3×2,4 metrů. Na ploše je možnost využít večerního nasvícení. Bližší informace a rezervace na www.sportovisteznojmo.cz/hriste-s-umelym-povrchem.

zdroj: Město Znojmo

© Televize Spolu, All Rights Reserved