Strážníci v Kroměříži překazili cizincům krádež katalyzátorů z vozidel

KROMĚŘÍŽ – Kamerový systém kroměřížské městské policie zřejmě v těchto dnech překazil trojici cizinců krádež katalyzátorů ze zaparkovaných automobilů před Knihovnou Kroměřížska.

„Operátorka kamerového systému uviděla na Slovanském náměstí dva muže, kteří mobilem prosvěcovali spodní části osobních motorových vozidel. Jelikož vzniklo důvodné podezření, že se tyto osoby snaží tipovat auta, ze kterých budou chtít odcizit katalyzátor, byla na místo vyslána hlídka,“ popsal ředitel městské policie Libor Kubiš.

Po příjezdu hlídky začali oba muži utíkat. „Strážníci se za dvojící vydali. Jeden z mužů rychle skočil do vozidla a vydal se vysokou rychlostí směrem do ulice Kotojedská. Hlídka vozidlo pronásledovala, a nakonec se jí povedlo ho předjet a zablokovat. Strážníci poté zadrželi tři muže ve věku 24, 37 a 40 let, které následně předali k dalšímu šetření Policii ČR. Při jízdě někdo z mužů vyhodil z auta batoh. „V něm pak strážníci nalezli nářadí, takže odhad operátorky byl zřejmě správný. Díky její všímavosti a včasnému zásahu městských policistů nebylo žádné vozidlo poškozeno,“ uzavřel Kubiš.

zdroj: Město Kroměříž

© Televize Spolu, All Rights Reserved