Dva stříbrné smrky budou zdobit znojemská náměstí

ZNOJMO – Přípravy na znojemský advent vrcholí v těchto dnech, i když venku to ještě vánočně nevypadá. Na svá místa pracovníci Městských lesů Znojmo už usadili vánoční stromy. Znojmo bude mít stejně jako v loňském roce stromy dva – na Masarykově náměstí a na Horním náměstí.

Opravdovou ozdobou znojemských adventních trhů bude vánoční strom vysoký 13 metrů, který rozzáří desetitisíce žárovek a stane se tak na čas dominantou Masarykova náměstí. Jedná se o smrk stříbrný a městu jej darovala obec Oleksovice. Strom na Horním náměstí bude menší, ale neméně krásný, městu jej darovali manželé Goldmannovi z Oblekovic. I zde se bude jednat o smrk stříbrný s výškou 7 metrů. Paní Pokorná z Přímětic ze svojí zahrádky darovala smrk, který bude vánočním stromem v Příměticích.

Tradiční rozsvícení vánočního stromu na Masarykově náměstí se uskuteční v neděli 28. listopadu, kdy zahájíme i program Znojemského adventu (od 16.45) a poslechneme si koledy v podání Znojemských žesťů.

Tisíce žárovek vánoční výzdoby rozzáří i ulice města. Chybět nebude ani dřevěný betlém v životní velikosti od řezbáře Martina Lichevníka, který již od roku 2015 navozuje vánoční náladu v centru. Těšit se můžete také na ohradu s živými ovečkami, a to netradičně na ulici Hradní. Navštívit budete moci také bránu se jmelím u Enotéky. Ulici Obrokovou budou jako vždy zdobit stromečky nazdobené dětmi z místních mateřských a základních škol a velkou novinkou bude adventní program na Komenského náměstí. To a mnoho dalšího slibují letošní znojemské Vánoce.

Celý program Znojemského adventu najdete pod odkazem: https://www.znojemskabeseda.cz/kultura/advent-znojmo.

© Televize Spolu, All Rights Reserved