Znojmo si připomnělo vznik samostatné Československé republiky

ZNOJMO – V pátek 28. října se na náměstí Republiky před budovou Okresního soudu sešli zástupci města i široká veřejnost, aby si připomněli vznik samostatného Československa a společně vzdali úctu těm, kteří se o samostatnost a demokracii na našem území zasloužili.

Tento významný den přítomní uctili položením květin k památníku a českou státní hymnou. Slavnostního projevu se ujal starosta Jakub Malačka, který připomněl české a slovenské hrdiny, kteří se obětovali za naši vlast. Připomněl také hodnoty demokracie a svobody.

„Nezapomínejme na to, že demokracie je privilegium, kterého si je potřeba vážit. Važme si nejen demokracie a svobody slova, ale především lidí, kteří se o ni zasloužili. Někdy se bohužel říká, že dnešní den je „dnem vyznamenaných“. Já to tak ale nevidím. Za to, že zde v dnešní den můžeme být a připomínáme si vznik Československého státu, mohou statisíce, spíše miliony občanů, kteří menšími či většími činy přispěli k jeho vzniku. Těm všem patří náš obrovský dík,“ uvedl ve svém projevu starosta Jakub Malačka.  

zdroj: Město Znojmo

© Televize Spolu, All Rights Reserved