Maloměřické házenkáře povede úspěšný slovenský trenér

BRNO – Házenkářům SHC Maloměřice Brno se podzimní část Extraligy házené nevydařila podle jejich představ. S pouhými dvěma body se krčí na aktuálně poslední příčce extraligové tabulky. Nelze se proto divit, že avizované změny v kádru se týkají i samotného realizačního týmu.

Novým trenérem házenkářů Maloměřic se stal slovenský kouč František Urban. K týmu přichází po téměř tříletém působení z klubu českého vicemistra DHC Slavia Praha. Před tím působil v roli asistenta slovenské reprezentace, vedl tři roky jako hlavní trenér Michalovce, se kterými pokaždé ovládl interligu. Šestatřicetiletý Urban nahradí Jiřího Řezníka, který mužstvo vedl od října po brzkém odchodu předcházejícího dlouholetého trenéra Víta Musila. Jiří Řezník se tak zpět vrací na místo asistenta. Na seznámení s mužstvem a přípravu proloženou čtyřdenním soustředěním v Luhačovicích bude mít měsíc. Již ve středu 2. 2. zahájí jarní část extraligy v domácím prostředí proti Dukle Praha.

František Urban

„S hráči se nyní blíže seznamuji, zatím je mám napozorované pouze z videa, a znám je pouze podle jejich čísel. Mužstvo potřebuje především nutně zrychlit, mým cílem je hrát na 70 útoků. Jsem poměrně náročný trenér, a rád bych se vyhnul baráži o udržení v extralize. K tomu bude potřeba tvrdá práce, a hráči budou muset vykročit z komfortní zóny. Pokud se někomu nebude chtít, nemám ve zvyku nikoho přemlouvat. Základ všeho je ale dobrá parta, pak jde všechno“ sdělil Urban.

ZDROJ: Majlont.cz

© Televize Spolu, All Rights Reserved