Královo Pole veze z Řecka cenný bod

SOLUŇ, 15. prosince 2022 – Královo Pole si odváží z úvodního zápasu CEV Cupu, ve kterém se střetlo s lídrem řecké extraligy, domů jeden cenný bod. Tým Erika Nezhody vstoupil do utkání se svými soupeřkami z  PAOK Thesasaloniki svěle a zaskočil je vedením 2:0 na sety. Slibný stav však hráčky KP Brna neudržely a v rozhodujícím tie-breaku Řekyním podlehly 11:15. Odveta je na programu příští týden ve středu v hale na Vodově.

„Naše první dojmy jsou pro všechny asi smíšené, protože se nám povedlo na soupeře neskutečně vletět a opravdu jsme prvním dvěma setům dominovali,“ uvedl po těžkém duelu hlavní trenér Erik Nezhoda.

„Jak ale přibývali diváci, atmosféra pro nás byla čím dál tím těžší a ve chvíli, kdy jsme se připravili o kvalitní podání, se nám zápas začal obrovsky komplikovat. Nicméně vezeme do Brna důležitý bod, ale vyhrát stále musíme. Dnes jsme si však dokázali, že tohoto soupeře porazit můžeme,“ dodal.

Do zápasu vstoupily lépe domácí, na jejich vedení 7:2 ale KP Brno odpovědělo a skóre srovnalo na 12:12. Zaskočené Řecko se marně zkoušelo vrátit do hry, a v setu už pak uhrálo pouhé dva body (14:25.). Královo Pole navázalo na úvodní set i v následující sadě (7:11) a vedení ze svých rukou až do konce nepustilo (15:25).

PAOK Thessaloniki však ukázal, že nevede řeckou ligu nadarmo, a ve třetím dějství to byl on, kdo držel náskok (10:8, 17:14). Hostující volejbalistky se ještě pokusily zdramatizovat koncovku, když se těsně před ní na Řecko dotáhly (21:20), na víc ale nestačily (25:22). Čtvrtý set byl jednoznačnou záležitostí Soluně (25:10), a  zápas tak musela rozhodnout zkrácená hra.

V ní se KP Brno ujalo vedení 0:2, domácí však skóre otočily (8:6, 11:7), a i když se jim ještě Královo Pole přiblížilo na dosah (11:10), zvrat už PAOK nepřipustil. Po prohře 2:3 na sety si tak královopolské hráčky připisují do dalšího boje na svoje konto jeden bod, Soluň body dva.

AC Paok Thessaloniki – VK Královo Pole 3:2 (14:25, 15:25, 25:22, 25:10, 15:11)

zdroj: VK KP Brno / Barbora Mertová