Baketbalistky Žabovřesk trojkovou show vykradly Hradec

HRADEC KRÁLOVÉ – Dvanácti proměněnými trojkami vyhrávají Žabiny Brno v Hradci Králové 77:56. Výborný první poločas 10. kola ŽBL zajistil brněnskému celku čtvrtou výhru v řadě a upevnění si postavení ve skupině. Brňanky až na zbytečné ztráty jasně dominovaly, čemuž odpovídají i statistiky vyššího procenta úspěšné střelby, doskočených míčů, zisků, bloků i asistencí.

Žabiny si desetibodový náskok na půdě Hradce Králové vysloužily hned po prvních šesti minutách. Pak Hradecké lvice přitvrdily v obraně a donutily soupeřky k šesti ztrátám. K tomu se rozstřílela domácí Pamela Effangová a svými 11 body upravila skóre na 15:18. Trojkovou kanonádou ve druhé čtvrtině se ale Žabinské basketbalistky znovu odtrhly. Z šesti úspěšných tříbodových střel si tři připsala pivotmanka Natálie Stoupalová, jejíž tým proto do šaten odcházel s příjemným sedmnáctibodovým vedením (27:44).

O ten však po tvrdém nástupu domácího celku Brňanky přišly. Devítibodová šňůra donutila brněnského kouče Viktora Prušu k oddechovému času. Z něj se jeho svěřenkyně vrátily koncentrovanější a vzniklé manko stáhly. Podobný zvrat v závěrečné desetiminutovce již domácím nepovolily a z Hradce Králové tak Žabiny odjíždějí s vysokou výhrou 77:56.

SOKOL HRADEC KRÁLOVÉ VS. ŽABINY BRNO 56:77 (15:18, 12:26, 17:17, 12:16)

Body: Stoupalová 21 (5/7 trojky), Záplatová 13 (4/8 trojky), Cunane 12, Knežević 8, Holmes 7, Hamzová 7, Čechová 6, Hanušová 2, Šoukalová 1, Vondráčková 0, Vacková (nenastoupila)

zdroj: BK Žabiny Brno

© Televize Spolu, All Rights Reserved