Do Basketu Brno přichází hráč se zkušenostmi z KNBL

BRNO – Do Basketu Brno přichází na 14denní try-out C.J. Aiken (věk 32). Má dva týdny na to přesvědčit trenéry, aby dostal smlouvu a s týmem zůstal do konce sezóny.

Basket Brno v posledních dnech pracoval na příchodu nové zahraniční posily. Nový hráč v našem dresu je postava pro českého basketbalového fanouška dobře známá. C.J. Aiken byl v sezóně 2018/19 součástí týmu DEKSTONE Tuři Svitavy a svými výkony se v tomto ročníku probojoval do nejlepší pětky ligy jakožto nejlepší podkošový hráč.

Zajímavostí je, že ze současného týmu Brna si Aiken pamatuje několik hráčů a funkcionářů. Jeho spoluhráči ve Svitavách tehdy byli Šimon Puršl (současný hráč Basketu Brno) a Roman Marko (současný generální manažer Basketu Brno). Trenérem Aikena se v Brně také opět stane Lubomír Růžička.

C.J. Aiken začal svoji kariéru v NCAA, odkud pokračoval do Polska a Kanady. Poté hrál sezónu právě v Česku, ve Svitavách. Tam byl jedním z nejlepších střelců týmu s průměrem 11 bodů na zápas. K tomu si v té samé sezóně připisoval i 7 doskoků na utkání.

Do Brna přichází z nejvyšší Taiwanské ligy, kde zapisoval v průměru 12 bodů a téměř 10 doskoků na zápas.

Roman Marko (generální manažer Basketu Brno): ,,Po odchodu Huntera Mickelsona cítíme, že potřebujeme posílit na pozici pivota hráčem, který je atletický, silný na doskoku a bloku. CJ už má zkušenosti s českou ligou, kdy byl v nejlepší pětce ligy v sezoně 2018/19 v dresu Svitav. Prozatím jsme se domluvili na 14denním try-outu, během kterého se rozhodneme, zda si ho necháme do konce aktuální sezony. Věřím,že se během try-outu dokáže dostat do odpovídající formy a pomůže nám v lize k dobrým výsledkům“.

Lubomír Růžička (hlavní trenér Basketu Brno): ,,Příchod zkušeného pivota Aikena, který je českému fanouškovi dobře známý, beru jako velkou výhodu pro rozšíření naši rotace a soupisky. C.J. přichází na zkušební 14denní try-out, protože potřebujeme zjistit, jak je na tom jeho pravé koleno, které bylo před dvěma lety operováno. Podle všech informací by měl být v pořádku a přeju si, ať na try-outu uspěje. Pokud vše do sebe dobře zapadne, tak se zvýší naše údernost zejména na obraném i útočném doskoku“.

Šimon Puršl (spoluhráč Aikena ze Svitav): ,,Já jsem moc rád, že se k nám C.J. připojil. Myslím si, že nás jako tým posune o něco dál. Měl jsem možnost s ním hrát už ve Svitavách a už v té době to byl skvělý hráč. Po lidské stránce je to skvělý spoluhráč a výborný do party, takže věřím, že k nám zapadne“.

zdroj: BASKET BRNO

© Televize Spolu, All Rights Reserved