Brno Beach Pro letos s účastí světových šampionů

| ,

BRNO, 26.června 2024 – Pro fanoušky špičkového beachvolejbalu připravil Český volejbalový svaz další lahůdku. Na Sokolském koupališti v Brně se od 22. do 25. srpna odehraje turnaj série Beach Pro Tour úrovně Futures, za účasti párů domácí špičky. Tahákem budou tentokrát úřadující mistři světa Ondřej Perušič a David Schweiner. Předprodej vstupenek byl zahájen v síti Ticketportal. V ceně vstupenek je zahrnuta přeprava parníky DPMB po Brněnské přehradě.

Po výjimečném úspěchu ostravského turnaje série Beach Pro Tour nejvyšší kategorie ELITE 16 se mají fanoušci plážového volejbalu na co těšit již na konci srpna. Sokolské koupaliště u Brněnské přehrady bude hostit podnik úrovně Futures.

Startovní pole ovšem ozdobí hvězdy světové úrovně, současní mistři světa David Schweiner s Ondřejem Perušičem. „Českým fanouškům bychom se naší účastí chtěli odvděčit za to, jak nás dlouhé roky ženou dopředu a dodávají nám energii. Minulý týden v Ostravě jsme to opět pocítili naplno, i když naše výkony nebyly stoprocentní. Před námi je teď největší vrchol, kterým je samozřejmě pařížská olympiáda. V polovině srpna odehrajeme mistrovství Evropy a z něj se chceme přesunout rovnou do Brna a turnaj na Sokoláku si naplno užít s českými beachvolejbalovými fandy, rodinami a kamarády,“ prozradil plány domácích jedniček Ondřej Perušič.

Po vydařeném vystoupení v Dolních Vítkovicích se na turnaji Brno Beach Pro představí i obhájkyně loňského zlata Barbora Hermannová s Marií Sárou Štochlovou nebo Jiří Sedlák s Jakubem Šépkou. „Ostrava nám jasně ukázala, že nejen jeden český tým je schopný konkurovat naprosté světové elitě. Dlouhodobá práce tréninkové skupiny okolo trenéra Andrey Tomatise nese ovoce a v Brně chceme hráčům i divákům naservírovat ten nejlepší turnaj kategorie Futures v Evropě. Kromě beachvolejbalu tak nabízíme pohodovou fanzónu nebo unikátní plavbu parníkem po Brněnské přehradě, která je bonusem pro držitele vstupenek,“ vyjmenoval přednosti turnaje místopředseda Českého volejbalového svazu Martin Gerža.

Turnaj Brno Beach Pro na Sokolském koupališti si v základní části zahraje v obou kategoriích 12 přímo nasazených párů, další 4 týmy postoupí ze čtvrteční kvalifikace. O vítězkách a vítězích bude rozhodnuto v odpoledních hodinách v neděli 25. srpna.

© Televize Spolu, All Rights Reserved