Zrekonstruovaná lůžková část gynekologického a urologického oddělení MOÚ

BRNO – Masarykův onkologický ústav (MOÚ) zrekonstruoval lůžkové oddělení gynekologické a urologické onkologie. Hospitalizovaným pacientům tak nabídneme větší komfort. Na celém oddělení jsou renovovány podlahy, koupelny, instalovány nové klimatizační jednotky a další související úpravy. Rekonstrukce trvala zhruba 3 měsíce a celkové náklady činily 15 mil. korun bez DPH. Rekonstruované prostory budou sloužit pacientům z celé ČR, neboť MOÚ je významným nadregionálním centrem vysoce specializované péče v onkogynekologii a onkourologii.  

„Neustále usilujeme o to, abychom našim pacientům kromě špičkové odborné péče nabízeli i dostatečný komfort a bezpečí, což je pro léčbu rovněž důležité. Jsem proto velice rád, že se i v této náročné době podařilo lůžkové oddělení opravit a naši pacienti se zde budou cítit dobře,“ vysvětluje ředitel MOÚ Marek Svoboda.

„Na pokojích pacientů, vyšetřovnách a v pracovnách jsme provedli montáž klimatizačních jednotek systému VRF s možností využití vytápění v zimních měsících. Zařízení umožní regulaci teploty v jednotlivých místnostech, čímž lze lépe vycházet vstříc potřebám jednotlivých pacientů. Důležitou součástí celého systému je také kontrolní prvek při větrání. V případě otevření oken dojde k rozpojení kontaktu a jednotka se automaticky vypne a zamezí se tak jejímu zbytečnému provozu, což uspoří drahé energie. Všechny jednotky mají rovněž speciální extra tichý režim, který nenaruší klidný spánek pacientů,“ doplňuje náměstek pro hospodářsko-technické služby Radek Vach.

Nové koupelny budou mít snadnější vstup do sprchového koutu, který je oproti původnímu i prostornější. Rekonstrukce dále zahrnovala výměnu podhledů, vodovodního potrubí apod.

Masarykův onkologický ústav poskytuje špičkovou komplexní péči pacientům s urologickými a gynekologickými nádory, včetně roboticky-asistované operační léčby těchto nádorů. Tato léčba, je-li prováděna v centrech s velkou zkušeností, snižuje počet pooperačních komplikací a zkracuje dobu hospitalizace. Roboticky bylo v MOÚ operováno již více než 1000 pacientů, a zejména oni budou využívat zrekonstruované lůžkové oddělení.

zdroj: Masarykův onkologický ústav

© Televize Spolu, All Rights Reserved