Znojmo se rozzářilo svěžími barvami květin

ZNOJMO – Městská zeleň Znojmo právě v těchto dnech nachystala květinovou výzdobu v ulicích Znojma. Do města se vrátily velké květináče, které zdobí nejen Horní a Divišovo náměstí, ale i ostatní hlavní turistické body města jako ulici Přemyslovců nebo náměstí Svobody. V ulicích jsou také umístěny stovky květináčů a truhlíků s letničkami, které vytváří krásnou letní atmosféru a potěší oko nejen místních, ale i turistů.

„Velmi nám záleží na vzhledu města i životním prostředí, proto květinové výzdobě věnujeme velkou péči a pozornost. Rozkvetlé ulice občany těší, proto se snažíme i je samotné zapojit do různých soutěží jako je Vánoční, Velikonoční a Rozkvetlé Znojmo. Tam mají možnost být oceněni za snahu, že zkrášlují naše město, za což jim moc děkuji,“ uvádí starosta města Znojma Jakub Malačka.    

Každoročně Městská zeleň Znojmo vyzdobí ulice města a městských částí stovkami kusů mobilní zeleně s letničkami nebo v kombinaci s trvalkami. Závěsné květináče zdobí 61 sloupů veřejného osvětlení. Zábradlí mostů na příjezdech do Znojma jsou ozdobena 184 truhlíky, v oknech radnice je umístěno 220 kusů truhlíků a v ulicích jsou desítky dalších květinových kontejnerů nebo pyramidových květináčů. Květinovou výsadbu mají například i kruhové objezdy ve městě.

© Televize Spolu, All Rights Reserved