Basket Brno vyhrál nad SLUNETOU Ústí nad Labem o dva body

BRNO – Na zápas s Ústím domácí celek nastoupil bez zraněného Matěje Dáni a nemocného Viktora Půlpána. Do základní pětky se dostal Petr Křivánek, který se vrátil do týmu po dlouhé pauze, vynucené nemocí.

Utkání začalo úspěšnou střelou za 3 body Richarda Bálinta. Na výraznější vedení se Brno dostalo 4 minuty před koncem první části hry po trojce Chatmana, který zvyšoval na 25:17. Druhý navrátilec do sestavy, Jakub Nečas, zaznamenal v první čtvrtině 6 bodů.

Ve druhé části, po trojce Šimona Svobody, byl stav už 46:29. Ústí mělo poté šňůru 9:2, ale poločas skončil nakonec rozdílem 14 bodů, 56:42.

Druhý poločas začal sekvencí 8:2 pro soupeře a hra se vyrovnala. Domácí si pořád udržovali mírný náskok. Ve čtvrté čtvrtině po trojce Martina Ústí snížilo na 81:85, což byl nejnižší rozdíl ve skóre od první čtvrtiny. Sluneta poté skóre otočila, po dalších bodech Martina vedla 85:87.

Nejlepší střelec Brna, Šimon Svoboda, dal 2 vteřiny před koncem, po asistenci Mishuly, trojku a otočil stav na 92:90. Poslední útok Ústí nevyšel a po velkém dramatu nakonec slavili domácí vítězství.

Martin Vaněk (asistent trenéra Basketu Brno): ,,V první řadě jsme rádi za vítězství, i když to asi nebylo ve druhém poločase podle toho, jak jsme si přáli. Nakonec jsme to zvládli a to je asi nejdůležitější. Ústí hrálo celý zápas v šesti, sedmi lidech. Ve druhém poločase jsme to trochu podcenili, někteří už to asi zabalili, ale oni pořád hráli a nám nepadly nějaké střely, oni trefovali. Občas to tak v basketbale chodí. Jak říkám, jsem rád, že jsme to zvládli, myslím si, že po celý zápas jsme byli lepší a nakonec jsme měli trochu štěstí, ale tak to občas je. Musíme to hlavně rychle hodit za hlavu a soustředit se na sobotní zápas proti Pardubicím“.

Šimon Svoboda (hráč Basketu Brno): ,,V první polovině jsme si udělali velký náskok a hlavně se nám dařilo v útoku. Byli jsme docela uspokojení z té první poloviny a do druhého poločasu jsme neskočili moc dobře, dovolili jsme soupeři přiblížit na 10 bodů. Nám to ve druhé polovině vůbec nepadalo a naštěstí jsme to nějak dobojovali a vyhráli jsme“.

Jan Šotnar (hlavní trenér SLUNETY Ústí nad Labem): ,,Takto po zápase v emocích nechci říkat věci, které by mě pak mrzely, ale jeden zúčastněný ovlivnil utkání. Já chci pogratulovat mým hráčům, protože jsme sem přijeli ve špatném zdravotním stavu, bez dvou hráčů základní pětky, ostatní hráči hráli se sebezapřením a my jsme tady skoro vyhráli. Gratuluji Brnu k vítězství“.

Kristopher T. Martin (hráč SLUNETY Ústí nad Labem): ,,Byl to těžký zápas, kdy jsme hráli v oslabení, bez nějakých důležitých hráčů. Hráli jsme velmi dobře, mě se ve druhém poločase zadařilo a dalo nám to šanci vyhrát, ale nakonec se nám to nepodařilo“.

Basket Brno – SLUNETA Ústí nad Labem 92:90
Body: Svoboda 22, Chatman 16, Bálint 13, Puršl 12, Mishula 11, Körner – Martin 38, Nábělek 16, Karlovský 9, Haiblík 7
Diváci: 447

zdroj: Basket Brno
foto: Jan Russnák

© Televize Spolu, All Rights Reserved