Ve Znojmě si budete moci nechat zdarma vyšetřit znaménka

ZNOJMO – Bezplatné vyšetření pigmentových znamének obyvatelům Znojma opět umožní Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP). Preventivně vzdělávací kampaň Spolu proti melanomu má upozornit na nebezpečí zvyšujícího se výskytu melanomu a na nutnost prevence. Ve Znojmě se akce uskuteční v pondělí 30. května 2022 od 10:00 do 17:00 hodin na Horním náměstí.

Odborné vyšetření bude zcela zdarma a mohou ho podstoupit všichni zájemci bez omezení věku a bez ohledu na to, u které zdravotní pojišťovny jsou registrováni. Kontrolovat mateřská znaménka budou lékaři ve speciálním stanu s potřebným soukromím.

Rakovina kůže patří v dnešní době k nejfrekventovanějším nádorovým onemocněním. Nejčastějším a nejnebezpečnějším druhem rakoviny kůže je melanom a nejúčinnější zbraní je právě prevence. Ovšem tím nejdůležitějším preventivním opatřením proti onemocnění je ochrana kůže před nadměrným sluněním.

Součástí této akce bude doprovodný program v oblasti zdravého životního stylu. Lidé, kteří na akci přijdou, si budou moci například změřit množství tukové a svalové tkáně v těle nebo provést samovyšetření prsou na silikonovém modelu.  Rovněž si budou moci nechat odborně poradit, jak se chránit před sluncem.

Kromě Znojma zamíří akce do dalších 14 měst republiky. Více informací najdete na www.spoluprotimelanomu.cz.

© Televize Spolu, All Rights Reserved