Znojemský skatepark dostane dočasně mobilní překážky

ZNOJMO – Město Znojmo připravuje realizaci zcela nového skateparku na ulici Sokolská. Zázemí pro jezdce všech věkových kategorií vyroste na místě původního skateparku, který již nevyhovoval. Než se tak stane, budou v areálu umístěny mobilní betonové překážky.

Výměna překážek byla kvůli technickému stavu a bezpečnosti uživatelů nutností. Jelikož je v současné době areál skateparku bez překážek, bude zde v nejbližší době umístěno devět mobilních betonových překážek, které není nutné k ploše pevně připevňovat. Po realizaci nového skateparku lze tyto překážky přemístit na jiné vybrané místo. Město zde investuje 525 000 korun.

Na jaře letošního roku byla vypsána veřejná zakázka na vybudování nového skateparku. Do výběrového řízení se ovšem přihlásila pouze jedna firma, která nesplnila zadávací podmínky. Z tohoto důvodu byla veřejná zakázka vypsána opětovně s tím, že došlo k prodloužení termínu realizace.

„Jízda na „skejtu“ je olympijským sportem, který má oblibu i u nás ve Znojmě. Jsem rád, že se již podařilo vysoutěžit firmu, která vybuduje skatepark s novými a moderními prvky, aby se tento sport v našem městě mohl i nadále rozvíjet,“ říká starosta Znojma Jakub Malačka.

Rada města na svém pondělním jednání schválila firmu Mystic Construction, s.r.o., která realizaci zajistí. Původní překližkové překážky nahradí nové betonové monolitické o výměře 750 metrů čtverečních, které odpovídají všem normám a bezpečnostním požadavkům. Areál dostane také nový povrch z leštěného betonu. Hodnota zakázky je přibližně 7 milionů korun.

zdroj: Město Znojmo

© Televize Spolu, All Rights Reserved