Oslavy 150 let Severozápadní dráhy Vídeň – Jihlava – Znojmo

ZNOJMO – Oslavy kulatého výročí 150 let od zprovoznění tratě z Rakouska přes Znojmo do Jihlavy se blíží a Znojmo neminou! Hlavním bodem oslav budou jízdy dobových vlaků z období 70. a 80. let, které budou probíhat po celý den, ve Znojmě proběhne doprovodný program přímo v železniční stanici.

Při příležitosti oslav se po letech znovu objeví mezi Prahou a Znojmem rychlík „Dyje“, který nás vrátí do období 70. – 80. let minulého století. Rychlík vyrazí ráno z Prahy hl. n. v 7:25 a do Znojma dorazí v 11:45, zpět ze Znojma je odjezd naplánován na 16.56 s příjezdem do Prahy.

Dále jsou na programu:

·       Jízdy rychlíkové soupravy během dne v okolí Znojma (Šatov a zpět, Šumná a zpět a vyhlídkové jízdy na Znojemský viadukt

·       Jízda dobového nákladního vlaku s pískem z Božic do Jihavy v čele s lokomotivou ř. 749/751 Bardotka

·       Jízdy smíšenéého vlaku na trati Moravské Budějovice – Jemnice v čele s lokomotivou ř. 721 Hektor

·       Odpolední jízdy historického motorového vozu Krokodýl mezi Šatovem, Znojmem, Mor. Budějovicemi a Jaroměřicemi n. Rokytnou.

Doprovodný program ve stanici Znojmo nabídne výstavu lokomotiv, strojů a mechanismů údržby, hasičské techniky, prohlídku pracovišť, výstavu k historii tratě a občerstvení. Doprovodný program najdou zájemci i ve stanici Moravské Budějovice a Šatov.

Oslavy kulatého výročí připravuje Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě ve spolupráci s Máňa doprava, dopravci City rail, ČD Cargo a Správou železnic. Akce se může uskutečnit díky hlavním partnerům, kterými jsou město Znojmo a firmy Českomoravský štěrk a.s., a NEVOGA s.r.o., Autodružstvo Znojmo a také za podpory ostatních partnerů.

Úplný program a ceny jízdenek najdete na https://bit.ly/3jiNNoF nebo na facebookových stránkách Spolku pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě a společnosti Máňa doprava.

© Televize Spolu, All Rights Reserved