V Kroměříži Na Čápce vznikne útulek pro kočky a nové skladovací prostory

KROMĚŘÍŽ – Kroměřížská radnice vybrala firmu, která v lokalitě Čápka vybuduje kočičí útulek a sklad města. Vzniknou rekonstrukcí objektu, který stojí vedle psího útulku a dosud sloužil jako skladiště.

O přestavbu budovy se postará hulínská společnost PROVING. „Město získá prostory pro umístění toulavých a ztracených koček, o které se v Kroměříži za finanční podpory radnice dosud stará soukromé zařízení. Město má přitom ze zákona povinnost se o zatoulaná zvířata postarat. Část budovy budeme využívat jako sklad městského mobiliáře,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný.

Rekonstrukce budovy začne v průběhu zimy a hotová by měla být v první polovině roku 2023. Město za ni zaplatí 12,6 milionu korun. Půdorys stavby i zastavěná plocha zůstanou stejné. Vnitřní prostory budou rozděleny na kočičí útulek včetně zázemí pro zaměstnance, na část určenou pro skladování městského mobiliáře a na plochu, kterou bude nadále využívat Městská policie Kroměříž pro umístění kotců pro služební psy.

Uvnitř útulku najde zázemí a dočasný domov 55 koček, a to ve společném kotci nebo ve speciálních prostorech pro kočky s koťaty. Počítá se i s místem pro nemocné či problémové kočky. Venkovní výběh bude mít kapacitu 61 zvířat.

Přestavba zahrnuje likvidaci části stávajících podlah a vybudování nových včetně podlahového vytápění. Stavbaři objekt zateplí a vymění stropní konstrukce i okna. Na stávající budovu budou navazovat dva přístřešky. Jeden bude sloužit jako výběh pro kočky, druhý jako venkovní skladovací prostor. Počítá se rovněž s vybudováním nového sjezdu k objektu a s vytvořením parkovací plochy.

zdroj: Město Kroměříž

© Televize Spolu, All Rights Reserved