Mobilní testovací místo na Hatích navyšuje kapacitu

ZNOJMO – Mobilní testovací místo na hraničním přechodu na Hatích, prodlužuje již podruhé od svého vzniku provozní dobu. Kapacita se tak zvýší o 240 testovaných osob za týden. Nové termíny jsou již dostupné a lidé se na ně mohou registrovat.

Vznik testovací místa na Hatích iniciovalo město Znojmo. Zřídilo se již v únoru, a to ve spolupráci se Společností Podané ruce o.p.s. a společností Excalibur City, která zdarma zpřístupnila parkoviště pro jeho umístění. Kapacita testování se již jednou zvýšila kvůli vysoké poptávce pendlerů. Nyní tato potřeba souvisí i se zavedením povinného testování ve firmách.

„S ohledem na zavedení povinného testování ve firmách a nově také nutnosti testování pendlerů 2x týdně byla kapacita mobilního testovacího místa plně vyčerpána. Díky skvělé spolupráci se společností Podané ruce se nám podařilo dohodnout prodloužení provozní doby testovacího místa ve vybraných dnech. Tím se navýší i celková kapacita testování,“ vysvětluje starosta města Znojma Jakub Malačka.

Nová provozní doba mobilního testovacího místa:
Pondělí                15:00 – 20:00
Středa                  12:00 – 19:00
Sobota                 08:00 – 15:00

„Chtěl bych také poděkovat společnosti Excalibur City, která pro testovací místo zpřístupnila zcela zdarma parkoviště u muzea Terra Technica na Hatích“, děkuje starosta Znojma Jakub Malačka.

Mobilní testovací místo na Hatích, které funguje od 10. února formou drive-in, tedy testování přímo z auta. Registrace na test je nutná předem přes web www.covidtestjmk.cz. Antigenní testy prováděné na testovacím místu na Hatích jsou hrazené ze zdravotního pojištění. Kdo by však test potřeboval častěji než jednou za tři dny, může se tady nechat otestovat také jako samoplátce.

Aktuální informace sledujte na www.opatreniznojmo.cz.

© Televize Spolu, All Rights Reserved