Tříbodová rozlučka s rokem 2022! Hattrick zlomil Aligators

BRNO, 17. prosince 2022 –  Atraktivní finiš přineslo poslední kolo kalendářního roku 2022. Florbalisté Hattricku hráli v první lize mužů s Aligators, které porazili i ve druhém vzájemném zápase. Individuální milník v podobě stovky ligových bodů v klubovém dresu pokořil Sládeček, zápas však vyšel i dalším hráčům.

Před utkáním panovaly trochu obavy z toho, jestli se podaří Hattricku zahrát proti Aligators lépe, než tomu bylo v předchozí vzájemné bitvě. Výsledek 7:4 ovšem dokazuje, že Brňanům tentokrát zápas sedl lépe, a porazil rivala už v normální hrací době. Tím si mužstvo upevnilo třetí místo tabulky a prohloubilo rozdíl mezi ním a čtvrtými Bulldogs již na čtyři body.

I když skóre vypadá celkem jasně, opět to byla celkem napínavá přetahovaná. Úplnou jistotu získal Hattrick až v závěrečných momentech, kdy definitivně zlomil odpor Aligators a potrestali jejich hru v šesti lidech. Ještě necelých jedenáct minut před koncem se však drželi domácí v kontaktu, na který se dostali dvěma trefami v relativně krátkém čase.

Pro Hattrick bylo povzbuzující, že ještě v první třetině odpověděl na úspěšné trestné střílení aligátorů. Vyrovnání na 1:1 zajistil v závěru dějství David Sládeček, pro něhož šlo o jubilejní ligový bod číslo 100 v historických statistikách. Zároveň mu asistoval Nikolas Zouhar, který tak navázal na svůj tříbodový výkon (2+1) z minulého vzájemného střetnutí.

Sládeček navíc přidal ještě druhou branku. Konkrétně to dokázal ve druhé části, kdy zvyšoval na 4:2. Vůbec poprvé se potom trefil za Hattrick Jan Lacina ze začátku poslední etapy zápasu, načež přišlo už zmiňované snížení rivala. Hosté ale zachovali chladnou hlavu, ustáli klíčové momenty a po využité přesilovce z hole Reného Slezáka už nepřipustili komplikace.

Do statistik se zapsal také Tadeáš Gryc, a to svojí bilancí jednoho gólu a asistence. Z tohoto pohledu šlo o jeho nejlepší utkání za A-tým v současném ročníku. Úplně stejnými čísly ho potom doplnil Tomáš Brom, jenž bodoval v každém z uplynulých sedmi duelů. Z toho hned šestkrát zaznamenal rovnou dva body.

Brňané se svojí formu patří i nadále k absolutní špičce tabulky. Aktuálně platí, že z předešlých pěti zápasů bral jihomoravský tým čtyřikrát výhru v základní hrací době. Navíc ho může těšit dosavadní neporazitelnost v regionálních derby, jelikož z celkově sedmi společných soubojů s Gullivers, Bulldogs, Troopers i Aligators má Hattrick 19 bodů a pěkné skóre 39:24.

Hattrick se představil na hřišti v Hodoníně po deseti letech, přičemž tenkrát tam padl s Pelhřimovem 5:9. Brněnští florbalisté si tedy mohou odškrtnout první vítězství na tamní palubovce v prvoligové historii, což znamená jejich třetí venkovní výhru za sebou. Zároveň tím navázali na minulou sezónu, kdy také uspěli v závěrečném utkání kalendářního roku – loni se jim to povedlo po výsledku 5:3 v Otrokovicích.

Další výzva tak čeká Hattrick až po Novém roce. Jeho příštím vyzyvatelem se stane Ústí nad Labem, které když Brňané porazí za tři body, dotáhnou se na něj v tabulce na druhé pozici. Hrát se bude v neděli 8. ledna se začátkem od 18.00 ve sportovní hale Maloměřice.

Aligators Klobouky – FBŠ Hummel Hattrick Brno 4:7 (1:1, 1:3, 2:3)
Branky a nahrávky: 10. Svoboda (TS), 23. Lorenc (Zbořil), 44. Svoboda, 50. Zbořil – 19. Sládeček (Zouhar), 22. Gryc (Kůra M.), 29. David (Dvořák), 30. Sládeček (Kůra M.), 42. Lacina (Hájek), 57. Slezák (Brom), 59. Brom (Gryc). Trestné minuty: 2:2. Využití: 0:1. Střely: 17:27. Rozhodčí: Pavel Kačer, Ondřej Vašíček. Diváků: 101.

zdroj: FBŠ Hummel Hattrick Brno

© Televize Spolu, All Rights Reserved