Kroměříž vybuduje v Braunerově ulici multifunkční hřiště se zázemím

KROMĚŘÍŽ, 17. prosince 2022 –  Kroměřížská radnice připravuje stavbu multifunkčního hřiště se zázemím v Braunerově ulici.

„Dolní Zahrady dlouho trpěly kvůli nepřizpůsobivým lidem, kteří žili v městských domech v lokalitě Račín. Poničili mimo jiné i dětské hřiště. Poté, co město domy zdemolovalo, je na čase lidem v Dolních Zahradách vybudovat odpovídající infrastrukturu a oblast oživit. Začali jsme již opravou chodníku, teď je na řadě hřiště,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

Město záměr nedávno prezentovalo obyvatelům Braunerovy ulice. „Kromě multifunkčního hřiště na tenis, fotbal či volejbal zahrnuje i nové workoutové hřiště a také rekonstrukci dětského hřiště, které bude doplněno dalším mobiliářem. Tyto tři prostory obejme asfaltový ovál jako účelová komunikace, která bude sloužit jako dráha například pro in line či pro běh, ale také jako příjezdová komunikace k zahrádkám rodinných domů,“ popsala projektová manažerka radnice Soňa Borková.

Záměr počítá i s vybudováním správní budovy s pergolou, která bude sloužit například jako zázemí pro hvězdárnu. Vzniknou zde i nová parkovací stání a v jihozápadní části pozemku stavbaři vybudují novou účelovou komunikaci pro příjezd k tamním vjezdům do zahrádek. „Občané Dolních Zahrad tak získají místo pro aktivní trávení volného času, ale i pro setkávání se,“ dodal Holík. Město má hotovou studii i projekt, nyní vyřizuje nezbytná povolení. „Od toho se bude odvíjet termín realizace,“ doplnil Holík.

Záměr stavby multifunkčního hřiště se zázemím v Braunerově ulici je dalším v řadě, který byl novým vedením kroměřížské radnice projednáván veřejně s občany, jichž se týká. Město v listopadu s obyvateli Kroměříže projednalo záměr rozšíření parkoviště v ulici Slovenského národního povstání a také legalizaci parkovacích míst a zavedení jednosměrného provozu v ulici Sládkova.

zdroj: Město Kroměříž

© Televize Spolu, All Rights Reserved