Ve FNUSA začalo očkování zdravotníků

| ,

Ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně začalo očkování zaměstnanců zdravotníků proti onemocnění COVID-19. Vakcínu, přesněji 1950 dávek, přivezli lékárníci z Fakultní nemocnice Brno ráno po sedmé hodině. V 8:30 byl naočkován první zaměstnanec, celkem jich dnes bude naočkováno padesát, v příštím týdnu další stovky z nich.

Nemocnice vytvořila ještě před Vánoci rezervační systém a zdravotníci si mohli termín zarezervovat předem. Zájem byl velký. „Přihlásila se nám téměř tisícovka zaměstnanců, za což jsem velmi rád. Řada z nich se ptá i na lednové termíny, myslím si, že budou chtít být naočkováni téměř všichni,“ uvedl ředitel Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně Ing. Vlastimil Vajdák a dodal, že desítky vakcín pošle nemocnice také do Centra kardiovaskulární a transplantační chirurgie, Masarykova onkologického ústavu a ve spolupráci s Jihomoravským krajem i do vybraných domovů s pečovatelskou službou.

Jako jedna z prvních se nechala naočkovat Michaela Studýnková, laborantka z Mikrobiologického ústavu FNUSA a LF MU. „Rozhodla jsem se z mnoha důvodů, ale také proto, abych ukázala, že my zdravotníci se očkování nebojíme, že té vakcíně věříme. Cítím se po očkování úplně v pohodě,“ řekla Michaela Studýnková. Stejně reagovali i další zaměstnanci fakultní nemocnice, například doc. MUDr. Jiří Špác, lékař z II. interní kliniky FNUSA a LF MU. „Na naší klinice se staráme o covidové pacienty, vidím tedy denně, co tahle nemoc dokáže se zdravím člověka udělat. Očkování má určitě smysl, chci jít příkladem i ostatním, a proto jsem přišel mezi prvními.“ Dnes se také nechal naočkovat ředitel Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně Vlastimil Vajdák. „Považuji vakcinaci za velmi důležitou a jednu z mála cest, která povede zpět k běžnému životu, na jaký jsme byli zvyklí v uplynulých letech.“

Nemocnice vyčlenila a zprovoznila pro očkování tři ambulance. Zdravotníci se však budou očkovat na svých domovských klinikách a odděleních.

© Televize Spolu, All Rights Reserved