Vlastivědné muzeum v Olomouci má nového ředitele

OLOMOUC – Vlastivědné muzeum v Olomouci má od ledna nové vedení. Se začátkem roku do funkce nastoupil Jakub Ráliš. Do jedné z nejvýznamnějších kulturních institucí v kraji přichází z ředitelského postu mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc.

„Jakub Ráliš bude mít za úkol rozvíjet tuto instituci v lokálním, regionálním i celostátním kontextu. Věřím, že muzeum se stane inspirativním lídrem na poli sbírkotvorných institucí. Potenciál a skvělí lidé tam totiž rozhodně nechybí,“

JAN ŽŮREK, radní Olomouckého kraje pro oblast kultury.

Jakub Ráliš zvítězil ve výběrovém řízení a ve vedení muzea, jehož zřizovatelem je Olomoucký kraj, nahradil Břetislava Holáska. Odbornou komisi zaujala jeho vize, jak muzeum rozvíjet. „Jeho osobnost by měla být zárukou toho, že muzeum získá nadregionální respekt,“ doplnil radní Žůrek.

Vlastivědné muzeum v Olomouci pečuje o zhruba milion sbírkových předmětů a stará se o objekty v Olomouci, zámek v Čechách pod Kosířem nebo arboretum v Bílé Lhotě. Spadá pod něj i Regionální pracoviště pro tradiční lidovou kulturu.

ZDROJ: Bc. Eva Knajblová – Olomoucký kraj
FOTO: Pavel Rozsíval

© Televize Spolu, All Rights Reserved