Ve Vyškově bude týden stát odběrový covid-bus

Mobilní odběrové stanoviště, takzvaný covid-bus, si na vyškovském Masarykově náměstí už brzy odbyde premiéru. Ve středu 21. října už sice krátkou zastávku absolvoval, jednalo se ovšem jen o obhlídku vytipovaného prostoru pro přistavení a vyzkoušení konektivity. V daném regionu má odlehčit odběrovým místům.

Elektrobus Fakultní nemocnice Brno takto nově jezdí po celém Jihomoravském kraji. Pomáhat s odběry stěrů na koronavirus bude ve Vyškově od 16. do 20. listopadu vždy od 13.00 do 19.00 hodin. Testovat se nebude v úterý, na které připadá státní svátek. Každý večer se bude autobus vracet do areálu fakultní nemocnice k provedení jeho dezinfekce.

Mobilní stanoviště je vybavené všemi potřebnými pomůckami, obsluhuje ho dokumentátor a dvě zdravotní sestry. Nemocnice v Jihomoravském kraji dělají denně stovky testů, elektrobus jim má s testováním s ohledem na podzimní vlnu respiračních onemocnění pomoci. Personál je schopný zvládnout otestovat jednoho pacienta za tři minuty, denně tak může nabrat stovky vzorků. Stěry se budou provádět pouze u objednaných pacientů poslaných praktickým lékařem nebo krajskou hygienickou stanicí.

Jedná se o akci fakultní nemocnice, k testování na vyškovském náměstí se tak lze objednat výhradně prostřednictvím jejího rezervačního systému, který je na stránkách www.fnbrno.cz pro Vyškov již k dispozici. Nadále je samozřejmě možné objednat se k testování také v Nemocnici Vyškov na www.nemvy.cz.

© Televize Spolu, All Rights Reserved