Koordinátorem očkování v Jihomoravském kraji je Jindřich Weiss

BRNO – Do funkce jmenoval Weisse hejtman Jan Grolich od 1. 4. 2021, doktor Homola končí na vlastní žádost.

Pan doktor Homola hned na začátku říkal, že nám může dát čas jen do konce března. Všechno nastartoval a nastavil systém plánování. Novému koordinátorovi Jindřichu Weissovi se bude lehce navazovat. Naprosto skvělá spolupráce a velký dík za odehrání krátké, ale životní role,“ ocenil práci dosavadního koordinátora hejtman Jan Grolich.

Byly to nejnáročnější měsíce, které jsem kdy zažil. Ale podařilo se to zvládnout díky skvělému týmu lidí, kteří mi pomohli. Většina z nich pokračuje dál, takže jsem přesvědčen, že je očkování v JMK v dobrých rukou,“ shrnul své působení končící koordinátor Lukáš Homola, který se naplno vrací ke své lékařské praxi v Dětské nemocnici.

Jindřichu Weissovi teď Lukáš Homola předává žezlo pouze pomyslně, spolupracovali spolu totiž prakticky už od startu očkování.

JINDŘICH WEISS – nový koordinátor očkování JMK

S Lukášem Homolou jsme do tohoto projektu naskočili oba v polovině ledna. S kolegy z JIC Janou Švecovou a Tomášem Mejzlíkem jsme měli na starosti výstavbu krajských očkovacích center a podporu Lukáše. Přebrání agendy bylo tedy plynulé. Chci na Lukášovu práci bezešvě navázat,“ uvedl Jindřich Weiss.

Ten vystudoval Evropská studia a Právo na Masarykově univerzitě, od roku 2008 pracuje v JIC, kde vede tým podpory podnikatelů. Hlavním cílem Weisse je splnit cíl Strategie očkování JMK, podle které má být do konce srpna naočkováno 70 % obyvatel Jihomoravského kraje starších 15 let.

zdroj text i foto: Jihomoravský kraj

© Televize Spolu, All Rights Reserved