O víkendu začalo očkování jihomoravských záchranářů

Vakcínu společnosti Pfizer proti covidu-19 o víkendu dostalo celkem 114 zaměstnanců jihomoravské záchranky. Její aplikace byla zahájena na třech brněnských základnách a pokračovala na stanovištích ve Vyškově a ve Slavkově.

Očkování první skupiny zdravotníků se ujala hlavní sestra Romana Pochylá, přítomna byla i ředitelka Hana Albrechtová: „Jako lékařka jsem plnila svoji úlohu na tzv. prvním stanovišti, kde jsem kolegům vysvětlila, co pro ně očkování bude znamenat, jaké jsou kontraindikace a komplikace, které ve výjimečných případech mohou nastat, a jak bude aplikace vakcíny v dalších fázích probíhat.“

Očkovací tým doplnili ještě dva záchranáři, jejich úkolem byla administrativa a ve spolupráci s lékařkou pak byli připraveni zasáhnout s plným vybavením a postarat se o kolegy, u kterých by nastaly případné komplikace.

„Jsem ráda, že jsme mohli pokročit k dalšímu významnému kroku, jak ochránit naše zaměstnance. Děkuji jim za zodpovědný přístup, děkuji hlavní sestře i všem kolegům, kteří s očkováním pomáhají. A velký dík patří také vedení Fakultní nemocnice Brno, dodali nám vakcínu a proškolili nás, jak s ní pracovat. Ještě dodám, že i já sama a členové očkovacího týmu jsme si v závěru dne nechali vakcínu aplikovat. Považuji to za důležité, čísla nakažených jsou stále vysoká,“ doplňuje Hana Albrechtová.

Zatím záchranáři nezaznamenali u žádného zaměstnance časnou alergickou reakci ani jiné nežádoucí komplikace. V očkování budou pokračovat i v následujících dnech, podle toho, kdy obdrží další dodávku z FN Brno.

zdroj: ZZS JMK

© Televize Spolu, All Rights Reserved