Vyškov si v MOL Cupu vyšlápl na dalšího účastníka Fortuna ligy

ZLÍN – Vyškov pokračuje v devastaci prvoligových klubů. Po Jablonci odnáší řádění Vyškova i prvoligový Zlín, který MFK porazilo 1:0 po gólu Alexise Alegueho z 85. minuty. Vyškov tak míří v národním poháru mezi osm nejlepších celků soutěže.

Vyškov nezačal ve Zlíně vůbec špatně, hned ve své první šanci našel Fofana Lacíka, který prováhal okamžik pro střelu a hledal svého spoluhráče, jehož pokus šel nad. Po čtvrthodině hry měl první gól na noze Srubek, který dostal míč po přiťuknutí Štěpánneka, Srubkův pokus však lapil Rakovan.

Na druhé straně dostal míč do nebezpečného prostoru Fillo, ale ve skluzu netrefil prostor okolo brankáře Jíchy a míč proskotačil mimo hrací plochu. Kráce před pauzou se opět do šance dostal Lacík, ale z malého vápna minul.

Do druhé půle dobře odstartovali domácí, ale Hrubý ve své vyložené šanci selhal, respektive jej perfektně vychytal Jícha. Domácí svou převahu dlouho nedokázaly využít k vypracování gólové šance a zahrozili hosté, když se v šedesáté minutě tlačil do zakončení Lacík a z vybojovaného rohu zvonilo břevno.

Právě břevno hrálo hlavní roli i na druhé straně, když se po Hrubého střele z hranice vápna rozezvučelo za Jíchou. Klíčový moment duel přišel v 85. minutě, kdy si míč vybojoval Alexis Alegue a svou jízdu obranou domácích zakončil kličkou na Rakovana a následnou střelou do opuštěné branky – 0:1.

Tato branka rozhodla utkání a po Jablonci si tak Vyškov připisuje skalp dalšího týmu nejvyšší soutěže.

FC Trinity Zlín – MFK Vyškov – 0:1 (0:0)

Branky: 85. Alegue. Žluté karty: 58. Oulehla (VKV), 87. Klesa (VKV). Červená karta: 90+3. Hrubý Diváků: 1949. Rozhodčí: Radina – Horák, Vlček.

zdroj: MFK Vyškov