Zimní příprava fotbalistů Vyškova: Tipsport liga i zahraniční soustředění

VYŠKOV – Fotbalisty Vyškova čeká v následující zimní pauze hned osm přípravných utkání. Z toho tři v rámci zimní Tipsport ligy. Tým mimo to odcestuje i na týdenní soustředění, které v závislosti na aktuální situaci proběhne buď v zahraničí, nebo v tuzemsku.

„Ve spolupráci s trenéry řešíme možnosti zimního soustředění a tady musíme sledovat i aktuální situaci kolem covidu, což se predikuje velmi těžko. Máme dvě varianty, jedna tuzemská, jedna zahraniční a uvidíme, jak se situace vyvine. Naším přáním je odletět v únorovém termínu za teplem a absolvovat herní soustředění s kádrem pro jarní část. Doufám, že nám to situace umožní a byl by to takový bonus i pro hráče,“ komentuje možnost soustředění generální manažer Zbyněk Zbořil.

Start přípravy je plánován na pondělí 10. ledna, hned o dva dny později je v plánu první utkání Tipsport ligy proti Sigmě Olomouc. V rámci Zimní TL potká Vyškov ještě AS Trenčín a brněnskou Zbrojovku. Mimo tradiční zimní ligu narazí Vyškov na soupeře z divize a MSFL. Nejprve tedy na Hodonín, následně na Uničov, Rosice a Kroměříž. Kromě Trenčína, na který narazí Tipsport lize, se Vyškov setká ještě s jedním Slovenským celkem.

5. února Vyškov sehraje zápas s druholigovou Skalicou. „Poskládali jsme podle mého názoru kvalitní zimní přípravu včetně soupeřů. V úvodu tam máme i ligové týmy, následně konfrontaci se druhou slovenskou ligou a na závěr špičkové týmy MSFL. Jako generálku jsme měli Líšeň, ale tato možnost padla s odložením zápasu na jaro,“ dodává Zbořil.

Harmonogram zimní přípravy

10. ledna, zahájení zimní přípravy

12. ledna, 15:00 Olomouc – Vyškov (TL)
15. ledna, 11:00 Vyškov – Hodonín (UT Mlýnská)
18. ledna, 18:00 Trenčín – Vyškov (TL)
22. ledna, 10:30 Zbrojovka – Vyškov (TL) 
29. ledna, 11:00 Vyškov – Rosice (UT Vyškov)
5. února, 13:00 Vyškov – Skalica (UT Vyškov)
7. února – 13. února, soustředění
19. února, 11:00 Vyškov – Uničov (UT Vyškov)
26. února, Vyškov – Kroměříž (UT Vyškov)

5. března, zahájení jarní části F:NL

ZDROJ: mfkvyskov.cz

© Televize Spolu, All Rights Reserved