Na opravy kulturáků v Olomouckém kraji půjdou desítky miliónů korun

OLOMOUCKÝ KRAJ, 4.července 2024 – Olomoucký kraj pokračuje v podpoře kultury. Postupuje podle rozvojové koncepce, kterou hejtmanství před časem schválilo. Nejnověji se tato podpora promítla do částky 60 miliónů korun, kterou hejtmanství pošle na rekonstrukci kulturních domů v Zábřehu a Uničově a kulturního sálu v Jeseníku. V ambiciózní podpoře investic do kultury bude kraj pokračovat.

„Díky tomu, že jsem v minulých letech dobře hospodařili, teď můžeme do rozvoje kultury více investovat. Jde nám o to, aby zázemí, kde se kultura odehrává, odpovídalo jednadvacátému století,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Všechna tři města obdrží po dvaceti miliónech korun. Kulturní domy v Zábřehu a Uničově a kulturní sál v Jeseníku pojí také přibližně stejné stáří – postaveny byly v sedmdesátých letech minulého století. Součástí modernizačních prací je nejen kompletní revitalizace budov, ale dostane se i na jejich venkovní prostranství. Krajské dotace pokryjí jen část nákladů na realizaci, zbytek zaplatí radnice ze svého rozpočtu.

„Už před časem jsme schválili koncepci rozvoje kultury, kreativity a památkové péče v Olomouckém kraji. Modernizaci kulturních domů do ní přesně zapadá. Vytyčili jsem si poměrně ambiciózní cíl, který teď začínáme naplňovat,“ dodal Jan Žůrek, radní Olomouckého kraje pro oblast kultury.

Olomoucký kraj vloni mapoval připravenost i dalších obcí na rozvoj kulturní infrastruktury. Kulturní domy v Uničově a Zábřehu a kulturní sál v Jeseníku jsou tak jen první v řadě, koho se miliónové krajské investice dotknou.

zdroj: Olomoucký kraj

© Televize Spolu, All Rights Reserved