Mega florbalový obrat! Hattrick Brno během chvilky zničil Start98

BRNO – Po čtyřech zápasech bez bodu přišlo něco, na co se bude dlouho vzpomínat. Florbalisté Hattricku prohrávali ve třetí třetině se Startem98 už o pět branek, jenže ani to je nezastavilo. Stačilo pár slepených tref, vydařený závěr a Brno se mohlo radovat z úchvatné otočky na 7:6.

V porovnání s dosavadními zápasy scházel na brněnské soupisce Jonáš Kůra. Naopak do hry se vrátil po zranění Dominik Dvořák. Klíčový však byl výkon mužstva a celkový obrat v posledních minutách duelu z 1:6 na 7:6. Hattrick tak po čtyřech porážkách poprvé vyhrál a udržel čtvrtou příčku tabulky. Navíc si vytvořil čtyřbodový náskok na pátou Plzeň, jež ho čeká v příštím kole doma.

Jihomoravané neměli vůbec dobrý vstup do zápasu, když se Start střelecky prosadil už zhruba po čtyřech minutách hry. Nikolas Zouhar ovšem brzy odpověděl a skóre 1:1 vydrželo až do konce prvního dějství. Pro Hattrick bylo hlavně důležité, že si soupeř nevzal náskok rychle zpátky, jak se stávalo v některých uplynulých utkáních.

Po přestávce se ale situace o poznání zhoršila. Hosté ovládli prostřední pasáž jednoznačně 3:0 a měli na své straně velmi příznivé vedení. Hattrick si mimo jiné vybral svůj oddechový čas a zdálo se, že měření sil míří podobným směrem jako ta předchozí. Start98 navíc působil sebevědomě – a dával najevo, že si věří také do poslední dvacetiminutovky.

Také v závěrečné třetině narůstalo manko Hattricku. Během neúplné 44. minuty dávali Pražané již na 6:1, přičemž druhá ze slepených tref padla za záda Ondřeje Kolajty z trestného střílení. Domácí trenéři se pokusili tedy dát mančaftu nový impulz a zvolili střídání gólmanů, kdy mezi tyče nově naskočil Filip Létal. A možná šlo o jeden z momentů, který začal postupně vracet dění do moci Hattricku.

Klíčové bylo, že Brno využilo přesilovku pěti proti třem. Za necelou minutu navíc proměnilo další příležitost a rázem byl rozdíl jenom třígólový. A to ve chvíli, kdy do konce normální hrací doby zbývá asi třináct minut, není úplně beznadějná výchozí pozice.

Hattrick se tak pustil ještě více do hry a držel zběsilé tempo. I proto platilo čtyři minuty před koncem už pouze jednobrankové manko a naděje na remízu rostly. Vyrovnání přišlo z hole Reného Slezáka v 59. minutě, načež otočku na 7:6 završil Jiří Hájek.

Série čtyř porážek za sebou je tedy minulostí. Svěřenci trenéra Simona Šišky ji zastavili na domácí půdě a po závěrečném hvizdu úspěch s fanoušky pořádně oslavili. Aktuálně má Hattrick stejně bodů jako třetí Bulldogs. Kaňkou na skvělém obratu může být pouze incident z vyhecovaného konce střetnutí, při němž osobní trest obdržel Zouhar.

Každopádně vítězství je tím hlavním, na co chce Hattrick navázat už za pár dní. Konkrétně ve čtvrtek 17. listopadu, kdy v rámci svátečního kola absolvuje domácí souboj s Plzní. Začíná se už od 14 hodin v SH Maloměřice, přičemž florbalový den následně bude pokračovat v 18.00 na hale CESA VUT brněnským derby žen Hattricku se Židenicemi.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – FAT PIPE Start98 7:6 (1:1, 0:3, 6:2)

Branky a nahrávky: 7. Zouhar (Gryc), 47. Brom (Slezák), 48. Bednář (Slezák), 52. Brom (Fuchs), 56. Zouhar (David), 59. Slezák (Kůra M.), 59. Hájek (Slezák) – 5. Netrefa (Kolář), 23. Novotný (Plaček), 31. Matoulek (Fenik), 35. Fenik (Prášek), 44. Netrefa (Slunečko), 44. Netrefa (TS).

Trestné minuty: 6:6, Využití: 0:0, Střely: 23:24, Rozhodčí: Jan Beránek, Jaroslav Přibyl, Diváků: 68.

zdroj: Hattrick Brno