KP Brno má novou nahrávačku

| ,

A-tým KP Brna posílí další zahraniční hráčka, post nahrávačky bude nově zastávat Elvita Dolotova z Lotyšska. Ve svých 23 letech už toho na svém kontě má opravdu hodně, pyšnit se totiž může nejenom mistrovským titulem z lotyšské ligy, letos byla navíc vyhlášena i tamní nejlepší nahrávačkou, a k tomu všemu vede od roku 2017 jako kapitánka lotyšský národní tým. Teď už se ale moc těší na svoje nové působiště v Králově Poli.

„Letos v létě jsem dostudovala univerzitu a řekla jsem si, že je čas vyzkoušet si také zahraniční angažmá. V české lize hraje spousta kvalitních hráček, proto jsem moc ráda kývla na nabídku KP Brna,“ vysvětluje Elvita.

Volejbal začala hrát v devíti letech ve svém rodném městě Daugavpils a tento sport si hned zamilovala. Postupně se vypracovala a v roce 2016 začala působit v týmu University of Latvia, kde vydržela tři sezóny. V té loňské pak oblékala dres družstva VK Jelgava. „Bohužel, stejně jako v České republice byly i u nás v březnu zastaveny soutěže kvůli epidemii koronoviru. O to víc se tak už teď těším na novou sezónu v Králově Poli,“ vzkázala z Lotyšska Elvita.

Od roku 2016 je tato nahrávačka členkou lotyšské reprezentace, ve které si ji o rok později zvolil tehdejší hlavní trenér Janis Leitis za kapitánku. „Role kapitána samozřejmě není jednoduchá, máte zodpovědnost za tým a musíte umět dobře komunikovat nejenom na hřišti, ale i mimo něj. V tom naštěstí u mě nikdy nebyl problém, navíc je naše družstvo poměrně mladé, takže s holkama komunikujeme ve všech směrech velmi dobře,“ usmívá se Elvita, která se jako kapitánka v národním týmu osvědčila – v roce 2018 ji totiž v této roli potvrdil nejenom hlavní kouč Lotyšska, ale v tajné volbě i její spoluhráčky.

S reprezentací doposud Elvita odehrála kvalifikační turnaje na Mistrovství světa i Evropy a zúčastnila se také Univerziády v Tchaj-wanu. „S národním týmem bych se jednou samozřejmě ráda dostala co nejdál, uvidíme, jak se nám bude v budoucnu dařit,“ říká Elvita.

Kromě intenzivních tréninků volejbalu a studia na univerzitě letos Elvita stihla ještě pracovat na částečný úvazek jako účetní asistent, takže jí moc volného času na jiné koníčky nezbývá. „Když už si nějaký čas vyšetřím, jdu ráda do kina nebo si jen tak lehnu na postel a relaxuju.“

Teď už si ale Elvita začíná pomalu balit kufry a chystá se do Brna, ke královopolskému A-týmu se totiž připojí už 10. srpna.

Elvita Dolotova – dosavadní kariéra:
2019-2020 VK Jelgava (LAT)
2016-2019 University of Latvia (LAT)
Výška: 170 cm, pozice: nahrávačka

© Televize Spolu, All Rights Reserved