Kateřina Zohnová míří do KP Brno

V rámci Brna z Žabin do Králova Pole se přesouvá jedna z nejzkušenějších českých basketbalistek současnosti 35letá bývalá reprezentantka, účastnice OH v Londýně – Kateřina Zohnová.

Odchovankyně Kraslic na Karlovarsku byla dvojnásobnou bronzovou medailistkou už na evropských mládežnických šampionátech U16 a U18, medailovou radost poté zažila také v české nejvyšší soutěži (Trutnov) i v celé řadě zahraničních angažmá (Polsko – mj. Final Four Euroligy, Řecko, Izrael, Francie, Itálie a Slovensko). Loňské stříbrné medaile v dresu městského rivala se jí však v letošní zkrácené sezoně už obhájit nepodařilo (3. KP Brno, 4. Žabiny).

Neuvěřitelně bohatou kariéru si tak po pondělním podpisu smlouvy nakonec rozšíří působením v královopolské hale Vodova, ve které už má za sebou i první tréninkové minuty…

„Hodně jsem přemýšlela nad tím, jestli dál pokračovat v hráčské kariéře nebo už se zaměřit na jiné věci. Jsem moc ráda, že mi vedení KP Brno umožnilo skloubit basketbal a podnikání, kterému se chci více věnovat. Těším se na nové prostředí a lidi v týmu i okolo něj a doufám, že si všichni po nadcházející sezoně budeme moci říct, že byla úspěšná,“ pronesla po podpisu smlouvy 179cm vysoká křídelnice.

„S Katkou jsme byli v kontaktu už v předešlých letech, ale pro KP se nakonec rozhodla až nyní – možná také proto, že jsme některým zkušenějším hráčkám nabídli možnost skloubení basketbalu s jejich další činností (loni např. Míša Stará ve školství, či předloni Edita Šujanová v pivovarnictví). Díky tomu je příchod takto kvalitní hráčky i přes současné celosvětově nejisté období ekonomicky přijatelný a pro náš mladý kolektiv jsme navíc získali přirozeného lídra,“ doplnil k příchodu Kateřiny Zohnové, která na loňském domácím evropském šampionátu vykonávala funkci asistentky trenéra u reprezentačního výběru českých juniorek – GM klubu Richard Foltýn.

Basketbal, KP Brno, Zohnová

© Televize Spolu, All Rights Reserved